Używamy plików cookies do celów statystycznych oraz aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu tabor.com.pl. Jeśli nie blokujesz tych plików, oznacza to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Akceptuję

Badania

Nowoczesna aparatura pomiarowa, stała automatyzacja i komputeryzacja procesów pomiarowych, bogate wyposażenie badawcze poparte kwalifikacjami doświadczonej kadry, umożliwiają prowadzenie badań zgodnie z wymaganiami organizacji międzynarodowych, takich jak:

  • Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO)
  • Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna (IEC)
  • Międzynarodowy Związek Kolei (UIC/ERRI)
  • Stowarzyszenie Kolei Amerykańskich (AAR)
  • Organizacja współpracy Kolei (OSZhD)

ŁUKASIEWICZ – IPS „TABOR” może realizować badania według metod i programów międzynarodowych, a także własnych lub powierzonych przez Klienta. ŁUKASIEWICZ – IPS „TABOR” prowadzi, systematycznie rozwija i doskonali badania ruchowe pojazdów na liniach kolejowych z prędkościami wymaganymi przez Zleceniodawców. Są to przede wszystkim badania: własności statycznych, quasistatycznych i dynamicznych oraz właściwości akustycznych, wytrzymałościowych i komfortu jazdy pojazdów szynowych. Uniwersalność wyposażenia badawczo – pomiarowego sprawia, że ŁUKASIEWICZ – IPS „TABOR” może prowadzić także badania obiektów i urządzeń z pokrewnych dziedzin (np. pojazdy samochodowe, maszyny robocze), w zakresie: wytrzymałości statycznej i zmęczeniowej, napędów, parametrów ruchowych, zagadnień cieplno – przepływowych, odporności na drgania, właściwości akustycznych.

Skip to content