Używamy plików cookies do celów statystycznych oraz aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu tabor.com.pl. Jeśli nie blokujesz tych plików, oznacza to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Akceptuję

Badania wytrzymałości wagonów podczas zderzeń

Realizowane są wszystkie rodzaje prób określone w przepisach TSI.

Badania realizowane są na prostym i płaskim torze o długości 160 m, znajdującym się na terenie bocznicy IPS. Próby wykonuje się dla wagonów towarowych w stanie próżnym i załadowanym, z prędkościami zgodnymi z wymaganiami, w zależności od typu badanego wagonu.

Podczas prób nabiegań mierzone są naprężenia w konstrukcji wagonu w punktach pomiarowych o największej koncentracji naprężeń, wyznaczonych podczas statycznych prób wytrzymałościowych w momencie zderzenia oraz wyznaczana jest zależność siły w zderzakach w funkcji prędkości, a także odkształcenia szczątkowe. Na zlecenie klienta wyznaczane są również charakterystyki dynamiczne zderzaków. Podczas zderzeń wagonów, oprócz pomiarów naprężeń, dokonuje się pomiarów sił w zderzakach oraz przyspieszeń.

Ponadto wyznacza się zależność sił w zderzakach oraz przyspieszeń na konstrukcji badanego pojazdu w funkcji prędkości nabiegania. W czasie badań zasadniczych dokonuje się pomiarów odkształceń szczątkowych w punktach pomiaru naprężeń.

Na życzenie klienta wyznaczamy również charakterystyki dynamiczne zderzaków z wyposażenia badanego wagonu.

Skip to content